Zaangażowanie w wykonywanie zadań i krytyczne myślenie, pozwalające wykorzystywać interakcje społeczne jako okazję do rozpoznawania, analizowania lub ćwiczenia umiejętności społecznych.
Ogromna wartość informacji zwrotnej podkreślana jest zarówno przez osoby studiujące, jak i kształcące. Zachęcaj więc do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami osoby uczestniczące w Twoich zajęciach. Upewnij się jednak czy te osoby są gotowi na tego rodzaju wymianę opinii i ocen. Bardzo ważne jest bowiem, aby informacje zwrotne były przekazywane w sposób, który szanuje drugą osobę i jest zgodny z zasadami skutecznej komunikacji.
Forma wsparcia edukacyjnego, w której uczniowie uczą się od siebie nawzajem. Starsi lub bardziej zaawansowani uczniowie pomagają młodszym lub mniej doświadczonym kolegom w zrozumieniu materiału, rozwijaniu umiejętności oraz osiąganiu lepszych wyników w nauce. Tego rodzaju współpraca sprzyja również budowaniu więzi społecznych i rozwijaniu umiejętności interpersonalnych.
Forma współpracy skoncentrowana na pomocy osobie studiującej w radzeniu sobie z trudnościami interpersonalnymi, problemami osobistymi, umiejętnościami komunikacyjnymi i emocjonalnymi.
Forma współpracy skoncentrowana na wzmacnianiu dobrostanu psychicznego, aktywowaniu potencjału i budowaniu odporności osoby studiującej. Pozwala na rozpoznawanie i rozwijanie zasobów oraz rozwijanie umiejętności ważnych w procesie budowania samoświadomości młodej osoby, poczucia sprawczości i wszechstronnego rozwoju społecznych kompetencji.
To ustrukturyzowana i zorganizowana forma współpracy między osobami studiującymi, z których jedna ma większe umiejętności, doświadczenie i kompetencje społeczne i wspiera nimi drugą, doświadczającą trudności w wybranych obszarze kompetencji społecznych.